... بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.
نیاز به مشاوره برای تأمین و تصحیح شناخت ها و تحصیل مهارت های سودمند امریست فراگیر و به سنین خاص در افراد، گروه ها و طبقات خاص محدود نمی شود. اما مشاوره در محیط های آموزش و پرورش از حساسیت بیشتری برخوردار است؛ چرا که دانش آموزان و دانشجویان و طلاب و روحانیون هر جامعه می توانند با برخورداری از مشاوره، مقدمات ضروری برای برخورد صحیح با مسائل زندگی فردی و اجتماعی را بدست آورند و آسیب های ناشی از ناآگاهی و ناتوانایی های رفتاری را در محیط های اجتماعی به حداقل برسانند و توانمندی نسل جوان را در برخورد با مسائل و مشکلات روانی، اجتماعی و ... تا حد زیادی ارتقاء بخشند.
لذا مرکز مشاوره حوزه علمیه اصفهان به منظور افزایش کارایی و کسب مهارت های بیشتر در سطوح مختلف روان شناسی و همچنین کمک به ارتقای سطح علمی، فرهنگی و دینی مشاورین مدارس حوزه علمیه اصفهان و ایجاد زمینه مناسب برای تأمین بخشی از نیروهای متخصص در امر مشاوره مذهبی مورد نیاز مدارس علمیه اصفهان اقدام به برگزاری دوره آموزش آشنایی با اصول و مبانی مشاوره و روانشناسی به صورت نظامند و با بروز ترین متد های درمانی و با استفاده از اساتید مجرب حوزه و دانشگاه، سعی دارد آگاهی های داوطلبان گرامی را افزایش دهد.
1. تامین بخشی از نیروهای متخصص مرکز مشاوره.
2. استفاده از نیروهای متخصص در مدارس حوزه های علمیه اصفهان.
3. بالا بردن شناخت و آگاهی طلاب و روحانیون در خصوص مهارتهای زندگی آشنا سازی با مراحل آن.
4. ارتقاء سطح کیفی و کمی علمی در زمینه مشاوره مذهبی و دینی.
5. آموزش جدیدترین رویکرد های درمانی.
این دوره آموزشی به صورت حضوری و متمرکز با استفاده از اساتید مجرب مرکز مشاوره حوزه علمیه اصفهان مجموعاً در طی 3سطح آموزشی که سطح اول : مشاوران حرفه ای، سطح دوم : تربیت درمانگر اختلالات، تربیت درمانگر خانواده و سطح سوم : تربیت مربی خانواده می­باشد.
 فراگیران در دوره آموزش آشنایی با اصول و مبانی مشاوره و روانشناسی از طریق مصاحبه ورودی گزینش می‌شوند.
1.    برگزاری دوره به صورت متمرکز
2.    استفاده از زمان و مکان آموزشی مناسب
3.    بهره‌مندی از اساتید متخصص مرکز مشاوره حوزه علمیه اصفهان
4.    عدم تداخل با برنامه‌های کلاسی حوزه
5.    ارائه محصولات کمک آموزشی
6.    طرح موضوعات مفید و مورد استفاده طلاب
7.    اهداء جوایز نفیس به موفق ترین افراد
8.    ارائه گواهی پایان دوره از مراکز معتبر
9.    جلسات پرسش و پاسخ
10.    مشاوره در زمینه موضوعات مطرح شده
11.    عرضه بسته‌ی فرهنگی
12.    ارائه سیر مطالعاتی
13.    تشکیل کارگاه های آموزشی
این صفحه موقتا غیر فعال می باشد.
تبلیغات
نظرسنجی
میزان رضایت شما از سایت مرکز مشاوره حوزه علمیه اصفهان چقدر است؟